Warto trudne doświadczenia
ze swego życia zamieniać na dobro

Poznaj mnie bliżej

Dosyć wcześnie zaczęła interesować mnie medycyna i czułam, że chcę kształcić się w tym kierunku. Tak też się stało. W 1989 roku z wyróżnieniem ukończyłam szkołę medyczną i rozpoczęłam pracę w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, gdzie zdobyłam specjalizację z pielęgniarstwa pediatrycznego i być może pracowałabym w tym miejscu do dzisiaj gdyby nie pewien splot okoliczności.

 

Urodziłam drugie dziecko, które spowodowało poważną zmianę w moim dotychczasowym życiu, sposobie postrzegania świata, podejścia do zdrowia, leczenia i procedur medycznych.

 

Mój przedwcześnie urodzony syn doznał urazu okołoporodowego, który spowodował trwałe uszkodzenie struktur mózgu objawiające się wadliwą pracą jego mięśni, oczu i intelektu. Jest to dziecięce porażenie mózgowe. Ten fakt zmotywował mnie do nauki terapii manualnej oraz terapii czaszkowo- krzyżowej, aby wspierać w rozwoju swoje dziecko.

 

Ukończyłam 5-cio stopniowy kurs z zakresu chiropraktyki McTimoney- Corley`a i uzyskałam Dyplom Chiropraktyka www.chiropraktycy.pl Następnym etapem był 6-cio stopniowy kurs z zakresu biodynamicznej terapii czaszkowo- krzyżowej i uzykanie certyfikatu terapeuty czaszkowo- krzyżowego www.craniosacral.pl
Poszukiwałam, uczyłam się, powoli mogłam sama sobie odpowiedzieć na wiele pytań. Zobaczyłam więcej, szerzej, pełniej.

 

W krótkim czasie okazało się, że moim przeznaczeniem jest pomoc terapeutyczna innym ludziom. Od 2001 roku prowadzę własny gabinet terapeutyczny. Bardzo lubię swoja pracę, z wdzięcznością patrzę na jej efekty.

 

Jestem członkiem ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Chiropraktycy Polscy” i byłam pierwszym wiceprezesem tej organizacji. Zostałam zaproszona do Komisji Egzaminacyjnej do certyfikowania terapeutów czaszkowo- krzyżowych. Na gruncie lokalnym wspieram projekt Szkoły Naturalnego Rodzicielstwa „ROZKWIT”.

 

Z przyjemnością rozwijam swoją pracę, która jest moją pasją poprzez seminaria, szkolenia, warsztaty rozwoju osobistego. Ta nauka nie ma końca, i to jest piękne.

 

Osobiście uważam, że warto trudne doświadczenia ze swego życia zamieniać na dobro, ponieważ może ono posłużyć innym. Dlatego też w roku 2000 założyłam Stowarzyszenie „Jasny cel”, dzięki któremu powstała w Białymstoku pierwsza placówka oświatowo- rehabilitacyjna dla niepełnosprawnych dzieci – Ośrodek Wieloprofilowego Usprawniania dla Dzieci z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym „Jasny cel” oraz specjalne przedszkole i szkoła. Stało się tak ponieważ czułam, że jest to najlepsze rozwiązanie dla niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin! Stało się tak ponieważ pojawili się na mojej drodze wspaniali ludzie, którzy rozwinęli tę inicjatywę. Z całego serca dziękuję.

Jolanta Szyszło Nordic WalkingLubię zapach książek, dobrą kawę, świeże kwiaty oraz taniec. Cenię rodzinne ciepło i smak zdrowej żywności. Uprawiam Nordic walking, ale sportowy nie emerycki. Kocham góry, lasy i ciepłe morza. Oddycham głęboko. Wzruszam się do łez patrząc na piękno przyrody oraz słuchając dźwięków muzyki. Symfonia życia – tu każdy dźwięk jest ważny, każde wydarzenie w naszym życiu ma sens jeśli wsłuchamy się w nie głęboko i zaufamy.

 

Jolanta Szyszło
Niektórzy są przekonani, że mam na imię Joanna